Пісковловлювачі

Пісковловлювачі – пристрої які застосовуються в системі водовідведення поверхневих вод. Піскоуловлювач використовується з метою початкового очищення стічних вод від крупного сміття, піску та іншого забруднення перед їх додатковою обробкою або випуском в каналізаційну систему. Таким чином пісковловлювач запобігає засміченню. Наприклад, він може встановлюватися в кінці лінії дренажних прийомників, на містах їх під’єднання до колектора чи каналізації.

Пісковловлювачі PERFECTOR призначені для затримання мінеральних суспензій, головним чином піску від 0,2 мм і більше. В результаті затримування піску покращуються умови експлуатації для наступних установок. Легкі частинки органічного походження залишаються в пісковловлювачах і потім видаляються з них гідроелеваторами (струменевими водними насосами), шнеком або вручну.

Робота пісковловлювача побудована на використанні гравітаційних сил. Конструктивно він преставляє собою резервуар з рядом отворів, які призначені для сполучення з дренажними лотками чи каналізаційними установками. Також пісковловлювачі PERFECTOR можуть комплектуватися корзиною для забору сміття, що відчутно полегшує їх прочищення. З верхньої сторони піскозбірники, як правило, для безпеки накривають гратами.

Пісковловлювачі Perfector

Піскоуловлювач, пісковідділювач, пісковловлювач, піскозбірник. Скільки слів і лише один пристрій, завдяки якому галька, дрібний щебінь, дрібнофракційне сміття, мул, шлак, пісок і співвідносні з ним за розмірами частинки забруднень не потрапляють у каналізацію.
Пісковловлювач, як установка, попереджає засмічення каналізаційної системи механічними домішками та захищає від гниття різного органічного сміття, яке небезпечне для каналізації. Таким чином піскозбірник, виступаючи як проміжний елемент між поверхневим водовідведенням і підземною каналізацією, знижує навантаження на систему очищення та запобігає утворенню передчасного засмічення і замулювання труб каналізації.

У результаті використання пісковловлювачів збільшується термін безперебійної експлуатації системи каналізації та значно економляться кошти на ремонтно-відновлювальні роботи.
Конструкція пісковловлювача являє собою закритий резервуар, який оснащений вхідним та вихідним патрубком (отвором) для стоку води та кошиком або донним відсіком для відділення забруднень. Кількість секцій пристрою може бути різною та залежить від системи водовідведення. Найпопулярніші односекційні моделі.

Принцип роботи пісковловлювача базується на принципах гравітації. Стічні води самопливом рухаються по лотках, в кінці яких встановлений пісковловлювач, в якому швидкість і тиск водного потоку знижується. Під впливом сили тяжіння пісок та інше дрібнофракційне сміття опускається на дно пісковідділювача, а очищена вода, рухається далі по системі, не засмічуючи труби, завдяки виштовхуванню водного потоку, що знову надходить.
За особливістю типу руху води піскозбірники класифікуються на:

  • вертикальні пісковловлювачі характеризуються вертикальною установкою короба пристрою та його великою місткістю. Використовують при великих водопотоках або під час обслуговування величезних територій.
  • горизонтальні пісковідділювачі найпопулярніші моделі через простоту конструкції та більшу ефективність. Відрізняється прямим рухом стоків води.
  • тангенціальні пісколовки працюють за принципом «вир». Пісок фільтрується дуже ефективно.
  • Аеровані пісковловлювачі використовується часто в харчовій промисловості. Для ефективної роботи цього виду пісколовушки необхідно надходження до неї постійного припливу повітря, завдяки якому органічні речовини не опускаються на денце і не відбувається процес їх гниття. Також повітря викликає тертя піщин та їх самоочищення від органічних суспензій.
Пісковловлювачі

Залежно від розміщення виділяють надземні та підземні пісковловлювачі. Другий варіант не рекомендовано заглиблювати більше ніж на 2,5 метри.
Грунтуючись на матеріалі, з якого виготовлений пісковловлювач, виділяють:

  • бетонні піскоуловлювачі, які відрізняються міцністю та довгим терміном служби. Через велику масу використовуються на промислових об’єктах (наприклад, аеропортах). Для їх монтажу потрібна спецтехніка.
  • пластикові піскоуловлювачі, які використовуються як на промислових об’єктах, так і на приватних ділянках. Характеризуються стійкістю до процесу корозії, морозостійкістю, легкістю монтажу та транспортуванням. Використовуються при будь-якому типі ґрунту та у будь-якій за хімічним складом воді.

Незалежно від виду піско-уловлювача необхідно дотримуватися правил експлуатації пристрою. Резервуар пісковловлювача не повинен переповнятися. Очищення фільтрів проводиться регулярно. Раз на півроку перевіряється робочий стан пісковловушки і товщина мулистого шару. Раз на два роки – повне розвантаження системи, що включає змивання бруду, що прилип на стінках, промивання внутрішніх елементів, відкачування води. Несвоєчасне очищення пісковловлювача призведе до навантаження на нього, передчасного виходу з ладу та швидкого засмічення каналізації.

Пісковловлювач

Компанія Perfector звертає увагу, що система каналізації створена для забезпечення повного та якісного відведення водних стоків, тому її необхідно ретельно продумати та встановити. Для продовження строку експлуатації та підвищення ефективності роботи каналізації наші фахівці рекомендують очищати потоки води за допомогою пісковловлювача.

Ми відзначаємо, що пісковловлювач – важлива частина каналізаційної системи і до його вибору потрібно ретельно підходити. Коефіцієнт корисної дії правильно встановленого пісковловлювача становить 90%, а це означає, що майже весь пісок осідає саме в піскозбірнику. Підбирати модель пристрою потрібно виходячи з обсягу водних потоків та ступеня їх забруднення, площі водозбору, класу навантаження та інших параметрів. Тому фахівці PERFECTOR радо допоможуть вам розібратися в технічних тонкощах пісковушок і підібрати оптимальний варіант.

Хоча навколо карантинний режим, та ми не сидимо склавши руки! Під час карантину наші спеціалісти презентували нові моделі пісковловлювачів PERFECTOR. Якщо вас це цікавить, то звертайтеся до нас за детальними консультаціями та ціновими пропозиціями.

назад до вибору продукції