СТАНЦІЙ ПОВНОЇ БІОЛОГІЧНОЇ ОЧИСТКИ
Фахівці компанії IMPools проводять будівельно-монтажні роботи при встановленні всього устаткування PERFECTOR, а також здійснюють післяпродажний сервіс обладнання.
Для локальних біо-очисних установок PERFECTOR вихід на штатний режим роботи (процес повного утворення біологічного мулу) триває приблизно 1-2 тижні після подання в установку повітря. В період виходу установки на штатний режим рекомендується понизити використання сильнодіючих хлоровмісних миючих засобів в домашньому господарстві. Утворення гострого мулу не протидіє роботі установки, вона досить стійка до хімічних реактивів, які вживаються в домашньому господарстві. Після виведення установки на штатний режим, вода на виході є прозорою і не має неприємного запаху.
Станції біологічного очищення можна застосовувати, як у будинках з цілорічним проживанням, так і на дачах, які використовуються тільки літом. В останньому варіанті необхідно буде підготувати установку до консервації на зимовий період. Проте сервіс та консервація на зиму проводиться без складних зусиль.
Необхідно:
- Відкачати стоки;
- Зняти компресор;
- Наповнити камери на 3/4 об’єму чистою водою.
Якщо в місцевості, де встановлена станція біологічної очистки, бувають морози нижче -20 градусів, то необхідно виконати утеплення кришки септика, залишивши доступ повітря до вентиляційної труби. Якщо зовнішня температура не нижче -20 градусів і забезпечується 20% притік господарсько-фекальних вод, то установка не вимагає ніяких спеціальних зимових профілактичних заходів.
Компресор не вимагає обслуговування, крім чистки повітряного фільтра один раз на місяць (більш докладні вказівки по застосуванню компресора вказані в паспорті компресора). Установка компресора є енергонезалежним об’єктом. У випадку короткочасного відключення електроенергії, він працює як трьохкамерний відстійник з вбудованим біореактором. Попадання неочищеного стоку в навколишнє середовище і переповнення установки в цьому випадку неможливе. При відновленні подачі електроенергії установка автоматично виходить на нормативну якість очищення.
ТЕРМІНИ ПРОВЕДЕННЯ РОБІТ ПО СЕРВІСНОМУ ОБСЛУГОВУВАННЮ ЛОКАЛЬНИХ ОЧИСНИХ СПОРУД:
Раз на тиждень:
- візуальний контроль очищеної води;
- контроль роботи компресора;
- контроль роботи аераційного обладнання;
- очищення фільтру блока доочистки; очищення зубців зливного жолобу.
Раз на квартал:
- контролювання концентрації біомаси, зокрема, відбором взірців із біозони мірним циліндром;
- прочистка ерліфта головного насосу і фільтру великих забруднень;
- очищення стінок вторинного відстійника;
- очистка фільтрів повітродувки;
- очищення уловлювача для волосся в аеротенку.
Раз на 9-12 місяців:
- видалення надлишкового намулу з відстійника за допомогою дренажного насосу (якщо мул не був видалений після 3 місяців).
Раз на 4 роки
- заміна мембран компресора.
Раз на 5 років
- очищення приймальної камери і аеротенку від стабілізованого осаду.
Раз на 10 років
- заміна аераційних елементів, заміна фільтрів.
Звертаємо Вашу увагу, що несвоєчасне відкачування надлишків активного мулу призводить до його загусання і порушує роботу установки. З такою ж періодичністю 3-4 рази на рік слід очищати облаштування збору часток, що не переробляються, а приблизно раз на місяць потрібно витягнути і очистити фільтр великих фракцій.
Сервіс жироуловлювачів, нафтовловлювачів, пісковловлювачів та інших поліпропіленових ємностей більш простий.