Жироуловлювачі

Жироуловлювачі (сепаратори жиру) очищають від жирових фракцій та нерозчинних сполук забруднену воду при митті посуду або будь-якому іншому її господарському використанні. Це дозволяє значно знизити небезпечний вплив жирів на стінки трубопроводів та запобігає аварійним поломкам каналізаційних систем.

Оброблена від жирних частинок вода не забруднює каналізаційні труби, а якісний матеріал поліпропілен німецького виробника Rochling з якого виготовлені жироуловлювачі PERFECTOR, забезпечує протикорозійний захист установок. Герметичні кришки сепараторів виключають витоки неприємних запахів.

Модельний ряд жироуловлювачів (сепараторів жиру)

BIO-H1


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)1
Внутрішній діаметр (см)81
Висота (см)120
Стандартна висота надбудови (см)20

BIO-H1.5


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)1.5
Внутрішній діаметр (см)100
Висота (см)120
Стандартна висота надбудови (см)20

BIO-H2


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)2
Внутрішній діаметр (см)118
Висота (см)120
Стандартна висота надбудови (см)20

BIO-2.5


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)2.5
Внутрішній діаметр (см)120
Висота (см)150
Стандартна висота надбудови (см)30

BIO-H3


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)3
Внутрішній діаметр (см)139
Висота (см)150
Стандартна висота надбудови (см)30

BIO-H4


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)4
Внутрішній діаметр (см)150
Висота (см)174
Стандартна висота надбудови (см)50

BIO-H5


найчастіше використовують для офісу, котеджу, житлового будинку
Пропускна здатність (л/с)5
Внутрішній діаметр (см)150
Висота (см)209
Стандартна висота надбудови (см)50

Вище наведено серійні вироби.

При потребі ми можемо виконати індивідуальне замовлення будь-яких розмірів.

Побутові жироуловлювачі PERFECTOR захищають трубопровід від засмічення та осідання жирів, піску і бруду на стінках систем зливу. Вони перетворюють шкідливі брудні води в безпечну для оточуючої природи та каналізаційно-дренажних систем технічну рідину, яку можна повторно використовувати. Пропонуємо вам рішення, яке дозволить перехоплювати жири, ще до того, як вони потраплять у систему очистки чи каналізацію. Жировловлювачі від PERFECTOR, мають призначення очищувати всі види жирів та крохмалю від побутових до промислових масштабів.

Промислові сепаратори жиру по принципу свого функціонування, майже не різняться від побутових жировловлювачів. Оба види сепараторів використовують різницю питомої ваги води і жиру. При обробці частинки жиру відділяються від рідини та затримуються у спеціальному відстійнику, а очищена вода виводиться в каналізацію.

Завдяки простоті конструкції наші жироуловлювачі просто і економно монтуються та підключаються. Основні етапи очищення:

1. Брудна вода через вхідний патрубок потрапляє в першу приймальну камеру. При відстоюванні з води відділяються і спливають жирні частки.

2. Потім частинки жиру, які зібрались в приймальній камері жироуловлювача, осідають на дні спеціального лотка для відстоювання.

3. Далі вода попадає через нижній патрубок в слідуючий відсік. Там жири, які ще не відфільтрувалися до цього, повністю розщеплюються.

4. Кінцево очищена рідина виходить з жировловлювача через вихідний патрубок і може бути ще раз використаною в побуті.

Також беріть до уваги те, що у зв’язку з активним розвитком ресторанно-готельного напрямку, значно посилилося навантаження на системи очищення стічних вод. В останній час фіксується посилення санкцій з боку контролюючих органів щодо якості стоків і поширюються вимоги встановити сучасні жироуловлювачі. Наші жиро-уловлювачі PERFECTOR зекономлять масу Ваших зусиль і часу, які Ви будете змушені потратити в разі настання поломок через пошкодження очисної системи. І відповідно додатково звільнить від можливих штрафів, якщо Ви є власниками закладу харчової промисловості.

Жироуловлювач або сепаратор жиру – агрегат, який очищає стічні води від жирів і масляних частинок перед їх потраплянням у централізовану каналізацію або локальну очисну споруду. Виступає частиною очисної системи у септиках.

Жир призводить до засмічень, жирових пробок, погіршення протоку води через осідання на стінках каналізаційної системи. У міру його накопичення та в результаті хімічних та біологічних процесів утворюються агресивні жирні кислоти та дефіцит кисню. У результаті маємо неприємний та різкий запах, корозію та негативний вплив на всю систему каналізації. Відновлення роботи каналізаційної системи потребує як часу, а й значних фінансових витрат. Наприклад, заміна труб, витрати під час неполадок. Таким чином, використання жироуловлювача економічно доцільне. Також сепаратор жиру оберігає навколишнє середовище від викиду шкідливих речовин і постає як чудове екологічне вирішення цієї проблеми.

Також перевагами використання жироуловлювача виступають:

  • герметичність, яка гарантує уникнення протікання та проникнення запаху в приміщення;
  • простота монтажу;
  • поєднання з трубами каналізаційної системи стандартного типу;
  • невеликі габарити;
  • висока ефективність;
  • міцність та надійність конструкції;
  • тривалий термін експлуатації.

Сфера застосування сепаратора жиру досить широка. Це підприємства харчової промисловості, місця громадського харчування, приватні будинки. Принцип роботи жироуловлювача механічний за законами гравітації та сепарації. Забруднена вода самопливом надходить в агрегат жироуловлювача, в якому знижується швидкість її потоку.

Тяжкі субстанції та тверді частинки спускаються на днище, а легкі, такі як жир, випливають на поверхню. Очищена вода через розподільний отвір прямує у каналізацію. Пристрій жироуловлювача, як конструкції, являє собою корпус з герметичною кришкою, що виймається, сепараційними перегородками, вхідним і вихідним патрубком. Окремі моделі оснащені додатковими резервуарами для збирання жиру. Також виробляються пристрої з автоматичним виведенням жиру, що накопичився, в особливий, окремо розташований змінний резервуар.

Корпус сепаратора жиру може бути пластиковим, склопластиковим, із нержавіючої сталі або бетонним. Останні найменш популярні, що пов’язано з їхньою великою вагою, складністю монтажу та сервісом.

Модельний ряд наших жироуловлювачів представлений різними розмірами, місцем застосування, продуктивністю, призначенням. Наприклад, сепаратор жиру в залежності від застосування буває побутовим або промисловим пристроєм, від розташування – наземний або підземний, від варіанту виконання – вертикальний або горизонтальний.

Правила використання та обслуговування жироуловлювачів представлені декількома діями: регулярне відкачування, очищення стінок та перегородок від жирових відкладень, промивання патрубків. Частота таких маніпуляцій залежить від обсягу ємності сепаратора жиру та інтенсивності стоків. Для полегшення обслуговування сепаратор жиру може бути обладнаний допоміжним обладнанням. Йдеться про датчик рівня жиру і заповнення, систему автоматичного відкачування шлаку і видалення мулу.

Вибираючи жировловлювач, ви неодмінно зіткнетеся з низкою питань: характеристикою каналізаційних стоків, обсягом пікового скидання, діаметром вивідних зливальних труб, продуктивністю агрегату та іншими. Купити жироуловлювач може здатися складним завданням. Але тільки не з нами!

Фахівці компанії Perfector готові проконсультувати вас з усіх питань. З нами замовлення та покупка жировловлювача пройде у найкоротші терміни на вигідних умовах з урахуванням усіх ваших побажань. А правильно обраний та встановлений жироуловлювальний пристрій порадує ефективною очисткою стоків, захистом труб від засмічення та навколишнього середовища від забруднення.

Короткі відповіді про жироуловлювачі

Жироуловлювачі: що це і навіщо вони потрібні?
Жировловлювачі або жироловка, жироуловлювач, сепаратор жиру, жиросепаратор – це резервуар для очищення стічних вод від жирів і завислих речовин.

Чому жир потрібно «ловити»?
Жир і масло осідають на трубах, знижуючи термін їх служби і викликаючи засмічення.
Попадання жиру в грунт завдає шкоди навколишньому середовищу.
Жир ускладнює роботу станції біологічної очистки стічних вод.

Як працюють жироуловлювачі?
Пристрій працює за принципом природної сепарації, тобто за рахунок властивості жирів спливати на поверхню води.
Щоб стоки сповільнилися, і жир встиг відокремитися, герметична ємність розділена на камери. Деякі моделі постачають з додатковою ємністю для збору жиру і твердого осаду і автоматичним виведенням жиру, що скупчився.

Як утилізувати жири?
Накоплений жир збирають в спеціальну ємність і здають компаніям, у яких є ліцензія на утилізацію подібних відходів. Також з ними можна укласти договір на регулярне обслуговування.

Що відбувається в автономній каналізації без жировловлювача?
Жир поступово накопичується в септику на поверхні стоків. У масі починається процес окислення з виділенням їдких кислот. Це призводить до дефіциту кисню в станції і появи неприємного запаху. Без кисню бактерії починають відмирати, і якість очищення стоків значно знижується.

Які жировловлювачі вам потрібні?
Жировловлювачі бувають промислового і побутового призначення. У приватних будинках встановлюють компактні ємності під раковиною. Виробники пропонують великий вибір побутових жировловлювачів будь-яких обсягів, комплектації і з різних матеріалів.

Сумніваєтеся, який жировловлювач вам потрібен? Компанія PERFECTOR допоможе вибрати і встановити жироуловлювачі (сепаратори жиру) будь-якого призначення.

назад до вибору продукції