Обслуговування системи каналізації – це необхідна чистка для всіх видів каналізацій. Намул, який з’являється на дні ємностей та провідних трубах, з часом може перетвориться в глиноподібну суміш, яку так просто не відкачаєш. І тоді вже для її видалення необхідно буде застосовувати спец. інструментарій. Щоб цього не відбулося необхідно своєчасно і систематично здійснювати комплекс очисних дій з обслуговування системи каналізації. Це дозволяє значно збільшити час експлуатації вашої локальної каналізації.
Ручне обслуговування:
- За допомогою дренажно-фекального насосу, ємність звільняють від стоків та тимчасово підкачують їх в інший резервуар.
- На дні резервуара можуть залишитися відкладення мулу, які вичищають підручними інструментами, типу “лопата”. ?
- Стінки ємності для зберігання стоків обробляють водою під підвищеним тиском. Ця процедура остаточно видаляє шкідливі відкладення.
- Стічну воду із брудними залишками, за допомогою дренажно-фекального насосу, відкачують в той же резервуар, в який переливали стоки. Останнім етапом є утилізація вмісту ємності.
Треба пам’ятати, що під час ручного очищення необхідно обовязково користуватися засобами захисту органів дихання. Адже виділення шкідливих випарів які утворюються в процесі природного перероблення стоків є дуже небезпечними.
Виклик асенізатора:
Самий простий спосіб, коли у власника будівлі немає вільного часу та є в наявності вільні гроші. Служба асенізації має спеціально облаштований автомобіль з ємністю для стоків та потужний вакуумний насос. За допомогою довгого шлангу робітники служби відкачують намул і нечистоти опускаючи його на дно резервуара і застосовуючи насос. Більш сучасні варіанти таких механізмів мають на озброєнні системи промивки резервуарів, що дозволяють здійснювати якіснішу та надійнішу очистку.
Обслуговування локальної станції повного біологічного очищення:
Здійснюється як власними силами, так і асенізаторською службою. Для даного типу обслуговування системи каналізації необхідний такий же інструмент, як і при ручному очищенню. У локальних станціях повного очищення забирати відходи треба лише з аеробного стабілізатора.
Послідовність процедур очищення:
- Відкачати мул з аеробного резервуара дренажно-фекальним насосом. Шланг необхідно виводити в наперед прилаштований підмінний резерувар.
- Використовуючи напор під тиском води зачистити всі стінки та дно ємності. Також необхідно звернути додаткову увагу на промивку усіх внутрішніх шлангів і трубопроводів.
- Здійснити відкачку воду яку використовували для промивки.
- На завершення залити в резервуар свіжу воду.
До речі, зібраний мул придатний для користування в сільському господарстві – він є чудовим добривом для різних грунтів та містить багато поживних речовин.
Технічне обслуговування системи каналізації необхідно проводити регулярно з метою оптимального функціонування системи протягом усього періоду експлуатації. Обслуговування каналізації дозволяє не тільки попередити утворення засмічень, а й усунути і застерегти від виникнення аварійних ситуацій, таких як прорив трубопроводу.
Обслуговування каналізаційних мереж при необхідності включає в себе наступний перелік ремонтних робіт:
- ремонт каналізаційних комунікацій в будівлях і на об’єктах часної нерухомості;
- усунення протікання в системі трубопроводу, їх заміна при необхідності;
- промивка, прочищення та усунення засмічень в системі каналізації;
- гідравлічні випробування каналізації;
- ущільнення згинів в каналізаційній мережі;
- ремонт і заміна запірної арматури;
- ремонт і заміна на нові окремих елементів і вузлів господарсько-побутової та зливової каналізації;
- монтаж бандажів на каналізаційних трубах;
- прочищення внутрішньої поверхні труб зливової каналізації;
- проведення зварювальних робіт по облуговування каналізаційних мереж трубопроводу.
Своєчасне обслуговування системи каналізації гарантує:
- стабільне функціонування системи, що забезпечується необхідними технологічними параметрами трубопроводів, їх пропускної спроможності і заявлених характеристик обладнання;
- зниження ймовірності виникнення аварійних ситуацій;
- скорочення загальних витрат на експлуатацію системи каналізації, так як усунення аварій і відновлення системи обходяться дорожче, ніж її планове обслуговування;
- об’єктивне відображення поточного стану каналізації (станції повного біологічного очищення), інформування про необхідність проведення ремонту або реконструкцію системи.